Městský Uřad

Úřad městské části PRAHA 22 Uhříněves
Nové náměstí 1250 Radnice úřadu Městské části Praha 22
104 00 Praha Uhříněves
 
tel.:  271 071 812 
fax:  271 071 819
e-mail:  podatelna@praha22.cz
IČO:  00240915
DIČ:  CZ00240915
ID datové schránky:  42ebvne

 

Diskusní téma: Městský Uřad

farmářské trhy

Dobrý den, protože moje vnoučata chtěla okusit vánoční cukroví " úly" a já toto cukroví nikdy nedělala, koupila jsem dnes na trzích krabičku "úlků" ze stánku pekárny a po ochutnání bohužel musím konstatovat, že horší cukroví jsem za svůj 70-ti letý život ještě nejedla a 289 Kč, které jsem za cukroví zaplatila, jsem doslova vyhodila do odpadkového koše. Výrobky jsou nabízeny jako domácí a máslové, ale i když nejsem cukrářka ani pekařka nedovolila bych si nikomu cukroví takové kvality nabídnout. Bohužel nedostanu se dnes ke stánku, abych paní svůj názor řekla přímo do očí a doufám, že po vánocích k tomu bude ještě příležitost, pokud budou ještě tzv. farmářské trhy pokračovat.

Jednosmerny provoz VKutatech

Dobry den,
chtel jsem se zeptat, zda by Vasi urednici mohli zvazit zmenu znaceni jednosmernych cest v ulici V Kutatech a Rozdelena. Soucasna situace je nevesela - Rano se V Kutatech tvori dlouhe fronty, vetsina aut odbocuje vlevo na ulici Pratelstvi (smerem na Prahu), kde je rano velky provoz a vse se znacne zpomaluje.
Z ulice Rozdelena je naopak potreba zahybat vlevo na ulici V Kutatech, takze i tam vznika nebezpeci kolize, navic rano je to v dobe spicky velmi neprakticke, kdyz se tam snazi zatocit autobus MHD...

Pokud by se vymenily smery v jednosmernych usecich, vse by se resilo pouze odbocenim vpravo (z Prahy do Kolovrat by se odbocilo vpravo do ulice V Kutatech a nasledne by se jelo rovne - bez davani prednosti u ulice Rozdelena.. Navic z Kolovrat do Uhrinevsi by se jezdilo na kruhovy objezd, kde doprava plyne jednim smerem a plynuleji, neni nutne zatacet vlevo.

V dobe oprav silnice Pratelstvi bylo docasne zavedena tahle zmena jizdnich smeru a bylo to fantasticke. Je videt, ze nikdo z Vasich uredniku tam denne nemusi jezdit, protoze pokud by tomu tak bylo, uz by to tak i zustalo :-)

Dekuji za zvazeni meho navrhu, verim, ze nejsem jediny, do se Vam ozvyva s podobnym pozadavkem.
S pozdravem
Premysl

kamiony na Františka Diviše

Dobrý deň,

chcela by som sa dôrazne sťažovať na neustály hluk (od skorých ranných hodín t.j. 4h rannej až do neskorých hodín bočných t.j. 23h) na ulici Františka Diviše jazdia kamióny z dvoch dvorov. Tieto kamiony nielen že robia neuveriteľný rámus (niekedy za deň nameriam aj vyše 85 decibelov!) ale ani nedodržujú rýchlosť a lietajú hlava nehlava a každú chvíľu je tu zrazené nejaké zviera! Nehovoriac o znečistenom ovzduší, ktoré v tejto "tzv. obytnej zóne" musíme dýchať! Čo sa v zime ešte zhorší, lebo v dvoroch sa kúri na nejaký použitý olej, či naftu! Vďaka tomu je vzduch talý tažký, čierny a smradlavý, že nemôžete ani vyvetrať! Je až alarmujúce, v akých podmienkach tu obyvatelia už roky musia žiť, napriek tomu že ešte pri výstavbe nových obytných domov bolo stanovené, že firmy z dvorov na ulici F.D. sa musia vysťahovať... A nikto s tým nič nerobý! Priložila by som Vám sem aj foto ďalšej zrazenej mačky a to hneď pred spomalovacím pásom! ..ale žiaľ nemáte tú možnosť k dispozícii.

Ďakujem za skoré vybavenie mojej sťažnosti

S pozdravom
Katka

Přidat nový příspěvek